Mednarodna zveza za mladinsko književnost – IBBY je 2. april, rojstni dan Hansa Christiana Andersena, razglasila za Mednarodni dan knjig za otroke.

Vsako leto posamezna nacionalna sekcija ob tem pripravi plakat in poslanico. Leta 1970 je poslanico napisala slovenska pisateljica Ela Peroci. Avtor letošnje poslanice je Kanadčan Richard van Camp, ki pripada skupnosti Tłıc̨ hǫ. Je avtor številnih knjig za otroke in je za svoje delo prejel domače in tuje nagrade. Njegove knjige so vključene tudi v zbirko najboljših kanadskih staroselskih slikanic, med njimi slikanica Little You, ki sta jo ustvarila skupaj z Julie Flett, ki je avtorica letošnjega plakata.

Šestošolci so se v šolski knjižnici spominjali svojih najljubših pravljic v otroštvu in razmišljali o tem, kako se počutijo, ko berejo. Richardu van Campu branje predstavlja svobodo, priložnost za sanje.

Njegovo poslanico sta nam prebrali Julija in Eva Černelč.

Nastala videa sta delo šestošolcev.