Osnovna šola omogoča učencem, da si v prihodnjem šolskem letu 2023/2024 iz učbeniškega sklada izposodijo učbeniški komplet. Pogoj za izposojo kompleta učbenikov je naročilo učbenikov v kompletu.

Ob izteku šolskega leta morate učbenike vrniti šoli. Če bo kakšen učbenik uničen ali pa ga ne boste vrnili oz. bi ga želeli odkupiti, boste morali ob koncu šolskega leta poravnati stroške nakupa novega. O tem morate obvestiti skrbnico učbeniškega sklada do konca tekočega šolskega leta.

Izposojevalnina učbeniških kompletov je za vse učence brezplačna.

V primeru, da ne želite izposoje učbenikov iz šolskega sklada, to pisno sporočite do 15. 06. 2023 na elektronski naslov: o-bos.ce@guest.arnes.si.

Kaj lahko naredimo, da bodo učbeniki iz sklada dalj časa lepi in urejeni:
· ne podčrtujemo s pisali, ki se ne dajo izbrisati,
· ne rišemo po njih,
· ne mečemo šolskih torb z učbeniki naokrog,
· pazimo, da jih ne zmočimo ali polijemo,
· ne ovijamo jih s samolepilnimi folijami, zaščitimo jih z navadnim ovitkom.

Učenje iz lepega in urejenega učbenika je bolj prijetno, zato jih skrbno čuvajmo.

Učna gradiva za prvo triado financira Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, zato bodo učenci prejeli delovne zvezke v šoli brezplačno.

Seznam učbenikov in delovnih gradiv

Odškodnina

Šolska knjižničarka in skrbnica učbeniškega sklada:

Irena Černelč