Pevke in pevci MPZ OŠ Bistrica ob Sotli in OŠ Kozje so se v torek, 13. junija 2017, z avtobusom odpeljali proti Mariboru, da bi zapeli na Zborovskem bumu, ki je namenjen dvigu ravni večglasnega mladinskega šolskega petja in promociji operne literature. Dogodek je potekal na Ljudskem vrtu, združil pa je 5500 mladih s 180 slovenskih osnovnih šol. Združeni zbor je zbrano občinstvo na čelu s častnim pokroviteljem predsednikom republike Borutom Pahorjem navdušil z odlomki opernih del. Med drugim smo lahko slišali Mrmrajoči zbor iz Puccinijeve opere Madame Butterfly, Zbor hebrejskih sužnjev iz Verdijevega Nabucca, Napitnico iz Traviate, Papagena iz Mozartove Čarobne piščali, Barcarolo iz Offenbachovih Hoffmanovih pripovedk ter druge melodije, ki jih je zbor izvajal ob spremljavi simfoničnega orkestra SNG Maribor in nekaterih opernih solistov. Mladi pevci so poskrbeli, da so se prav vsi nalezli njihove pozitivne energije in uživali v čarobnem večeru, ki nikogar ni pustil ravnodušnega.