Že sedmo leto zapored Društvo Radi pišemo z roko prireja Teden pisanja z roko in ozavešča, zakaj je pomembo, da ne pozabimo pisati z roko. Naštejmo le nekaj razlogov: boljši spomin, krepitev pozornosti, izražanje spoštovanja in posebne pozornosti, izboljšanje ročnih spretnosti, …

V OŠ Bistrica ob Sotli smo v Tednu pisanja z roko, ki je potekal od 17. do 21. januarja 2022,  spodbujali tako zaposlene v šoli kot tudi učence, da so ročno zapisali in z ostalimi podelili svoj najljubši citat iz knjig, svoj moto ali pregovor.

Z zapisanimi mislimi in seznamom najljubših knjig smo popestrili šolsko knjižnico in z zgledom k sodelovanju povabili tudi ostale. Prav vsaka misel je lahko tisti pomemben kamenček na poti v lepši jutri. Tako kot knjige, ki so jih na seznam uvrstili učenci.