Da v šoli lahko uveljavljate subvencionirano prehrano (malico, kosilo) morate imeti urejeno odločbo o otroškem dodatku.

Do polne subvencije malice ste upravičeni, v kolikor vaš povprečni mesečni neto dohodek na osebo ne presega 53 % neto povprečne plače v RS.

Do subvencije za kosilo so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku znaša:

–       do 18 % neto povprečne plače v RS – subvencija pripada v višini cene kosila,

–       nad 18% do 30% neto povprečne plače v RS – subvencija pripada v višini 70% kosila,

–       nad 30% do 36% neto povprečne plače v RS – subvencija pripada v višini 40% kosila.

Šola pridobiva podatke o upravičenosti do subvencionirane prehrane iz centralne evidence udeležencev v vzgoji in izobraževanju.