Sedmošolci  so na martinov petek postali bogatejši za knjigo Reformatorji v stripu avtorja Boštjana Gorenca in ilustratorja Jake Vukotiča. Pri nastajanju tega duhovitega in informativno izčrpnega besedila o reformatorjih je sodeloval tudi jezikoslovec dr. Kozma Ahačič.

Namreč že sedemnajst let zapored Javna agencija za knjigo Republike Slovenije vsem slovenskim sedmošolcem podari knjigo slovenskega avtorja ali avtorice v okviru projekta »Rastem s knjigo«. Tako želijo spodbujati mlade k branju slovenskega mladinskega leposlovja in k obiskovanju splošnih knjižnic. Prav zato je knjižničarka Irena Černelč sedmošolce povabila v krajevno knjižnico Bistrica ob Sotli.  Tako so na kraju samem spoznali vlogo splošnih knjižnic. Bibliotekarka Natalija Čokl Šoštarič iz Knjižnice Šmarje pri Jelšah je učence popeljala tudi v svet zvočnih in e-knjig.

Predvsem pa je učence povabila na zaključno srečanje projekta z avtorjem Boštjanom Gorencem, ki bo maja v Knjižnici Šmarje pri Jelšah.