Šolsko knjižnico so včeraj prvič obiskali naši prvošolci. Ob pravljici Medvedkova knjižnica (P. Bishop) so spoznali knjižnična pravila. Še posebej smo izpostavili, kako ravnamo s knjigo in kaj se zgodi, če tega ne upoštevamo.  Zelo ponosni so bili, ko so prejeli čisto svojo člansko izkaznico in jo polepšali s svojim najljubšim knjižnim junakom. S tem so postali člani šolske knjižnice in si izposodili prvo knjigo.

Iz prvega razreda je pot v šolsko knjižnico mogoče res izziv: potrebno se je spustiti v podzemni hodnik, se soočiti z  velikani – učenci predmetne stopnje – premagati stopnišče, srečevati neznane učitelje … Ampak z vsakim obiskom je pot krajša in prijetnejša. V šolski knjižnici čakajo nanje nove dogodivščine ujete v knjige. Lepo je, če se novim dogodivščinam naproti skupaj z njimi napotimo tudi odrasli.