V torek, 14. 3. 2023, smo na OŠ Bistrica ob Sotli v popoldanskem času v pravljičnem vzdušju pozdravili pomlad.

Učenci so pod mentorstvom učiteljice Andreje Klakočer v predstavo spletli venček pravljic. Med sabo so se tako prepletale, da je postala že “pravljična zmešnjava”. Pepelka, Sneguljčica, kralj, princ, palčki, čarovnica, grajski pisar… vsi so se znašli v skupni zgodbi kot v sanjah.

In prav to je bilo glavno sporočilo prireditve, s katero so naši učenci sporočili odraslim, da naj jih pustimo sanjati o njihovih ciljih in o lepšem svetu.

Glasbeni pravljični pridih so prireditvi dali tudi šolski pevski zbori pod mentorstvom učiteljice Polone Pevec Pungeršek.

Navdušeno občinstvo sta pozdravila ravnatelj Bogomir Marčinković in župan Franjo Debelak.

Za zaključek so se združenemu zboru priključili še delavci šole in skupaj zapeli znano pesem Dušana Velkavrha in Janija Goloba, ki jo izvaja Vlado Kreslin – Pustite nam ta svet.