Na OŠ Bistrica ob Sotli smo s prijetnim kulturnim programom proslavili dan državnosti, hkrati pa se z glasbo in plesnimi koraki poslovili od še enega uspešnega šolskega leta.

Predstavili so se nam različni zborovski sestavi, recitatorske in plesne skupine ter instrumentalisti. Nastopajoči so povedali precej zanimivosti o naši domovini Sloveniji, zvedeli pa smo tudi humorne življenjske nasvete Janeza Menarta.

Najuspešnejšim učencem je ravnatelj Bogomir Marčinković podelil priznanja, ostale povabil k še bolj zavzetemu delu naslednje šolsko leto, vsem skupaj pa zaželel prijetne počitnice.

Za zaključek prireditve je dve pesmi zaigral tudi šolski bend Pogrüntey, ki je na šolski Evroviziji zasedel odlično 8. mesto. Za mentorstvo bendu in današnje ozvočenje sta poskrbela člana Mladinskega društva BoS Andrej Černelč in Damjan Dobrina, za kar se jima iskreno zahvaljujemo.

V slovo minulemu šolskemu letu pa so učenci pod mentorstvom učiteljice Andreje Klakočer odplesali na šolskem igrišču.

(Foto: Nika Drimel in Roman Drstvenšek)

(Skupno 1.085 obiskov, današnjih obiskov 1)