Z državnim tekmovanjem za osmo in devetošolce se je zaključilo tekmovanje iz znanja logike v letošnjem šolskem letu.

Na državnem tekmovanju za sedmošolce, ki smo ga na OŠ Bistrica ob Sotli gostili v mesecu oktobru, je Julija Černelč osvojila srebrno priznanje.

Vid Černelč iz 9. razreda je dobitnik bronastega priznanja, Kaja Rogina iz 8. razreda pa se je uvrstila na državno tekmovanje, ki je 12. 11. 2022 potekalo na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani.

Tekmovalce je najprej nagovorila koordinatorica tekmovanja, ga. Mija Kordež, nato še dekan fakultete, prof. dr. Gregor Dolinar. Po kratkem uvodnem delu so študentje tekmovalce pospremili v predavalnice, kjer so 90 minut reševali najzahtevnejše logične probleme.

Prvi vtisi Kaje Rogina po končanem tekmovanju: »Kar sem reševala, sem razumela. Mislim, da je prav. Zmanjkalo mi je časa za zadnjo nalogo.«

Izkazalo se je, da je bilo to dovolj za srebrno priznanje.

Čestitke vsem dobitnikom priznanj!

Mateja Vojsk, prof.
vodja šolskega tekmovanja