Letošnjega tekmovanja v znanju slovenščine za Cankarjevo priznanje se je udeležil tudi Niko Mlinarič iz 9. razreda, ki se je preko šolskega tekmovanja uvrstil na regijsko, tam pa skozi ozko sito napredoval na državno tekmovanje, ki je potekalo v soboto, 10. marca, na OŠ Borcev za severno mejo v Mariboru. Na tem tekmovanju se je uvrstil med najboljše v državi in dosegel zlato Cankarjevo priznanje.

Niko se je na tekmovanje, ki je potekalo pod naslovom Čud(ež)ne besede,  vestno pripravljal od začetka šolskega leta. Dodobra se je spoprijateljil s po prvem branju njemu ne priljubljenima knjigama Lewisa Carrolla Aličine dogodivščine v čudežni deželi in Evalda Flisarja Alica v nori deželi, s knjigama, ki nista realistični, temveč vsebujeta fantastičnost, nonsens, satiričnost, ironičnost in celo grotesko. S svojim delom in vztrajnostjo je dokazal, da je sposoben brati zahtevnejšo literaturo in tvoriti razlagalna besedila na višjem nivoju.

Sabina Vračun, prof.
mentorica