Projekt Evropska vas je vseslovenski šolski projekt za mlade, v katerem sodelujejo osnovne šole, srednje šole in druge vzgojno-izobraževalne ustanove.  Projekt usmerja Evropska hiša Maribor.

Osnovna ideja projekta je spoznavanje in sprejemanje evropske družbene in kulturno – socialne stvarnosti ter hkrati zavedanje lastne kulturne identitete.

Zaključna prireditev za Savinjsko regijo je bila ob dnevu Evrope, 9. maja 2016, na Krekovem trgu v Celju.

Učenci so vse, kar je nastajalo skozi celo šolsko leto pri pouku in drugih dejavnostih, pokazali na zaključni prireditvi, kjer smo z medsebojnim sodelovanjem zgradili evropsko vas, ki je bila prava paša za oči obiskovalcev.

Osnovna šola Bistrica ob Sotli je na svoji stojnici predstavila sredozemsko državo Malto.

Mentor: Janko Hriberšek, prof.