V torek, 8. 10. 2019 so učenci osmega in devetega razreda obiskali Mladinski center Krško, kjer je v okviru projekta Podjetna 9-ka potekal Dan poklicev. Učence je sprejel in pozdravil direktor, Mitja Valentic in jim predstavil dejavnosti, ki potekajo v mladinskem centru. Dejavnosti so se začele z delavnico na temo kompetenc, ki so jo pripravili zaposleni v mladinskem centru. Nato so se učenci na podlagi poklicnih interesov razdelili v skupine, kjer so se jim pridružili predstavniki različnih podjetij iz Posavja. Slednji so učencem predstavili svoje podjetje, svojo poklicno pot in razložili trende zaposlovanja. Osmošolci in devetošolci so lahko iz prve roke spoznali različne poklice, ki jih zanimajo in si pri tem razjasnili vprašanja, katera se jim porajajo na poti do njihove življenjsko pomembne odločitve.

Po uspešno opravljenem dnevu bo marsikateremu učencu odločitev o izbiri poklica in nadaljnjem šolanju precej lažja.