Prostorska predstavljivost je veščina, ki je pomembna pri reševanju mnogih problemov pri matematiki, arhitekturi, kemiji,… Pomembno je, da se s tovrstnimi izzivi srečajo že učenci v zgodnjih letih.

Tako na tekmovanju iz prostorske predstavljivosti MATEMČEK vsako leto sodelujejo naši učenci od 1. do 9. razreda. V letošnjem šolskem letu je tekmovalo 31 učencev. Na naslednjo stopnjo, državno tekmovanje, je napredovalo 11 učencev.

V soboto, 26. 11. 2022 smo se odpravili na OŠ Dobje, kjer so se nekateri prestrašeni, drugi pogumni in samozavestni spoprijeli z najtežjimi prostorskimi izzivi. Po končanem tekmovanju smo strnili vtise. Naloge so bile zahtevne, pojavili so se novi tipi nalog, kot je za državno tekmovanje tudi pričakovano. Učence prve triade je na tekmovanje pripravljala mentorica ga. Brigita Toplišek, starejše učence pa mentorica ga. Mateja Vojsk.

Kar nekaj časa smo nestrpno čakali na uradne rezultate in dobitnike priznanj.
Srebrno priznanje je osvojil Benjamin Vračun iz drugega razreda.
Najbolj bleščeče, zlato priznanje je osvojila Kaja Rogina iz osmega razreda.
Iskrene čestitke!

Mateja Vojsk