V sredo, 23. 9. 2015, smo učenci sedmega razreda imeli delni kulturni dan. Za dve šolski uri smo se odpravili v krajevno knjižnico Bistrica ob Sotli, glede projekta Rastem s knjigo.
Ko smo prišli v knjižnico, so nas knjižničarke prav lepo sprejele, nas pozdravile in odpeljale v manjšo dvorano, kjer so nam povedale več o knjižnici Šmarje pri Jelšah in njenih območnih enotah, med katerimi je tudi krajevna knjižnica Bistrica ob Sotli. Predstavile pa so nam tudi projekt agencije Republike Slovenije za knjigo, Rastem s knjigo.
V okviru projekta Rastem s knjigo, agencija Republike Slovenije za knjigo, podari vsako leto knjigo, primerno naši starosti oz. knjigo, ki je bila kakorkoli nagrajena. Letos smo sedmošolci po vsej Sloveniji dobili mladinsko knjigo Iskanje Eve, avtorja Damijana Šinigoja.
Z avtorjem podarjene knjige se bomo sedmošolci OŠ Bistrica ob Sotli tudi osebno srečali v kulturnem domu Šmarje pri Jelšah, enkrat v mesecu januarju.

Niko Mlinarič, 7. razred