V sredo, ob zaključku bralne značke, smo na šoli gostili mladinskega pisatelja Primoža Suhodolčana.

Najprej nam je predstavil zanimivo zgodbo iz otroštva o njegovem hišnem ljubljenčku papagaju. Vsebovala je veliko rim, ki so bile zelo zabavne in smešne. Zanimivo je bilo slišati, kako se je pisatelj vživel v zgodbo. Govoril je glasno, razburljivo, tiho, mirno. Oponašal je tudi papagaja, in to odlično.

Nato nam je povedal, kako se je velikokrat zaletel ter si poškodoval nos ali glavo. Njegove zgodbe so bile, kljub temu da smo se ob njih nasmejali do solz, zelo poučne, saj nas je opozoril, da moramo vedno gledati predse: ko plavamo, hodimo, kolesarimo …

Na koncu smo vsi tisti, ki smo letos pridno brali knjige, z avtorjem naredili skupno fotografijo. Srečanje je bilo super, saj smo na zanimiv način izvedeli, kaj vse se je pripetilo slavnemu mladinskemu pisatelju.

Petra Žuraj, 6. razred