V okviru programa SIO-2020 je bilo na naši šoli zgrajeno oz. dopolnjeno brezžično omrežje Eduroam.

Projekt Forum EMS je pripravil letak in brošuro o vplivih brezžičnih omrežij, ki ju najdete tudi na spletni strani Arnesa.
Meritve elektromagnetnega valovanja je INIS opravil v prostorih Arnesa, ki uporablja enake dostopovne točke kot VIZ, in v prostorih vzgojno-izobraževalnega zavoda, ki je vključen v projekt WLAN-2020.

V obeh primerih je iz rezultatov meritev razvidno, da na človeku dostopnih lokacijah na razdalji 100 cm ali več vrednosti električne jakosti polja dosegajo le nekaj odstotkov mejne dovoljene vrednosti. Kadar na opremo nismo povezani z napravami, je ta vrednost še veliko manjša.

Rezultate meritev in podrobnejša pojasnila najdete na spletni strani Arnesa .

Naložbo sta sofinancirali Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.

Več o omrežju Eduroam in možnostih dostopa na naši šoli najdete tukaj.