Prehrana in življenjski slog sta ključna dejavnika zdravja človeka. V različnih življenjskih obdobjih ter pri različnih življenjskih slogih imamo lahko različne prehranske potrebe. V današnjem hitrem tempu življenja ima zdrava prehrana velik pomen – je pogoj za dobro zdravje, dobro telesno in duševno stanje ter prijetno počutje.

V šolski kuhinji se zato trudimo čim bolj približati prehranjevalnim navadam otrok, pri tem pa upoštevati njihove telesne potrebe in tudi želje. Pri organizaciji šolske prehrane upoštevamo smernice Strokovnega sveta Republike Slovenije za splošno izobraževanje, Zakon o šolski prehrani, Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev ter Pravila šolske prehrane.

Na šoli zagotavljamo malico, kosilo in popoldansko malico. Obroke ponujamo po ustaljenem časovnem razporedu. Jedilnik za tekoči teden je objavljen na spletni strani šole, v tiskani obliki pa ga učenci najdejo tudi v jedilnici šole.