Botra jesen že v deželo prihaja,

z dežjem in vetrom nam rada nagaja.

V polje in gozd je že urno zavila,

barve jesenske povsod je razlila.

S kapljico rose je barve zmešala,

kaplje dežja pa še zraven dodala.

(Janez Kuhar)

V naše kraje je zopet prišla jesen, zato smo jo učenci prvega razreda skupaj z otroki iz vrtčevske skupine Sovice veselo pozdravili. Cel dan smo v okviru tehniškega dne pridno urili naše ročne spretnosti, krasili buče, luščili koruzo in lešnike, nizali plodove na vrvico in iz njih izdelovali prekrasne verižice za tetko Jesen, koruzam smo nadeli zabavne obraze ter smešne frizure, krompir smo preobrazili v ježke, dolgočasne kroge iz kartona pa spremenili v podlage za čudovite izdelke iz semen. Na koncu smo pred našo šolo postavili tetko Jesen in skupaj z otroki iz vrtca zapeli ter zaplesali ob njej.

Tetka Jesen nas tako vsak dan veselo pozdravlja in opominja, da se je začel čudovit letni čas, ki nas bo s svojo pisano naravo razvajal še nekaj časa.

Nika Drimel

Foto: Nika Drimel