V petek, 8. maja 2015, je po številnih slovenskih osnovnih šolah potekalo šolsko tekmovanje Logična pošast. Gre za tekmovanje, kjer učenci rešujejo zahtevnejše logične probleme in uganke ter tako razvijajo veščine logičnega mišljenja.

Šolskega tekmovanja Logična pošast se je letos na naši šoli udeležilo kar 31 učencev od 2. do 7. razreda. Na državno tekmovanje so se uvrstili najboljši posamezniki vsakega razreda.

Državno tekmovanje je potekalo s soboto, 23. maja, na treh lokacijah: v Novem mestu, Ljubljani in Mariboru. Šest naših učencev se je tekmovanja udeležilo na OŠ Center v Novem mestu. Učenci so se z mentoricami vestno pripravljali in uradni rezultati so pokazali, da so naši »logiki« tudi tokrat uspešno zastopali šolo.

Srebrno priznanje so dosegli Leon Čepin,  Maša Juričan, Alen Labohar, Liza Rainer in Mia Juričan. Da je vsak logični izziv rešljiv, pa je dokazal Niko Mlinarič, ki je z vsemi možnimi točkami osvojil zlato priznanje.

Mentorica Brigita Toplišek