“Branje je za duha to, kar je telovadba za telo.” (R. Steel)

Ali veste, da branje in šport nista ločena stvar? Gibanje krepi telo, izboljšuje miselne sposobnosti in pozitivno vpliva na možgansko učinkovitost, sposobnost učenja ter koncentracijo. Branje pa je temelj vsega nadaljnjega učenja, predvsem pa z branjem krepimo naše možgane.  Zato smo na naši šoli že drugo leto zapored povezali telovadnico in šolsko knjižnico ter pripravili super projekt ŠPORTNIK BRALEC, ki je namenjen učencem druge in tretje triade.

Kaj je bilo potrebno za sodelovanje?

Prebrati 3 knjige o športnikih (ali o tistih, ki bi to radi postali). Brez skrbi, niso bile preeedebele.
Prebrati 2 članka o športu.

Kaj so nagrajenci prejeli?

Nepozabno doživetje: Košarkarski klub Podčetrtek jih je povabil na spremljanje treninga njihovih igralcev. Igranje košarke z igralci in prijetno druženje jim bodo zagotovo ostala v spominu pa tudi spoznanje, da sta branje in šport sta zakon!  Z branjem krepimo možgane, s športom pa telo. Projekt Športnik bralec je odličen način, da združiš oboje in se ob tem še zabavaš.

Si želiš tudi ti postati Športnik bralec?

Pridruži se nam naslednje leto! Več informacij boš dobil v telovadnici ali pa v šolski knjižnici.

Oznake: , ,