“Če želimo slediti svojim vrednotam, se moramo odločiti in delovati. V takšnih situacijah zorimo,”  je dejala Irena Andronja, avtorica knjige Modri otok, ki so jo danes v dar prejeli naši sedmošolci.

Projekt Rastem s knjigo se za osnovnošolce odvija že osemnajsto leto zapored. Javna agencija za knjigo RS (JAK) vsem sedmošolcem podarja knjigo ob obisku splošne knjižnice. V krajevni knjižnici Bistrica ob Sotli je naše učence pričakala koordinatorka projekta knjižničarka Natalija Čokl Šoštarič, ki je učencem predstavila, kakšna je vloga splošnih knjižnic v lokalnem okolju in kaj jim Knjižnica Šmarje z enotami ponuja.

V mesecu aprilu se bo v Knjižnici Šmarje pri Jelšah odvil zaključni del projekta, to je srečanje z avtorico knjige Ireno Adronja. Do takrat pa si želimo, da bodo učenci sprejeli odločitev in se spoprijateljili z branjem knjige.

Oznake: , ,