Kulturni dan sedmošolcev v JZ Knjižnica Šmarje pri Jelšah

Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture s podarjeno knjigo, ki so jo sedmošolci  prejeli že novembra in s predstavitvijo ter obiskom splošne knjižnice. Tokrat so v dar dobili knjigo Boštjana Gorenca, ki je nastala s pomočjo Kozma Ahačiča ter ilustratorja Jake Vukotiča:  Reformatorji v stripu ali kako smo Slovenci dobili prvo res dooooolgo knjigo (in eno krajšo, ki je opisala, kako pišemo).

Knjižnica Šmarje pri Jelšah je sedmošolcem vseh osnovnih šol iz območja kjer deluje, podarila predstavo Reformatorji na odru. Odlično sta jo odigrala Boštjan Gorenc Pižama in Nik Škrlec. Vsi sedmošolci so lahko tudi pridobili podpis avtorja Boštjana Gorenca.

Obisk Šmarja pri Jelšah smo izkoristili še za  voden ogled Muzeja baroka, kjer so učenci tudi skozi igro spoznavali pojme kot so kuga, barok, kiparstvo, romanje ali pa križev pot.

O vtisih, ki so jih sedmošolci prinesli domov, pravijo:

“Najboljši del predstave je bil, ko sta se Nik in Pižama skregala, ker Nik ni želel odigrati prizora, kjer naj bi Jurij Dalmatin študiral. Izvedela sem, da je v starih časih beseda debelak pomenila bogataš. Debelak je pri nas zelo pogost priimek.” Sara

“Najboljša mi je bila predstava Boštjana Gorenca Pižame in Nika Šrleca. Bilo mi je zanimivo, saj sta govorila o našem jeziku – slovenščini in na nekaterih mestih po starinsko. Uprizorila sta nam tudi, Kako je bilo v času reformacije” Petra

“Imeli smo se lepo. Videli smo otroke iz drugih šol.” Aljaž

“Pri predstavi mi je bilo všeč, kako sta igralca preklapljala iz vlog Adama Bohoriča in Jurija Dalmatina v svoj karakter. Torej v Pižamo in Nika. Predstava je bila zelo razgibana,  tudi poučna. Predvsem me je zelo nasmejala.”  Julija

“Predstava mi je bila zelo zanimiva in smešna.”. Ines

“Bilo je zelo zanimivo. Muzej baroka malo manj, a kipi so mi bili všeč. Predstava je bila odlična, smešna in poučna tudi.”  Nuša