Na kulturni prireditvi, ki smo jo pripravili v četrtek, 7. 2. 2019, dan pred slovenskim kulturnim praznikom, posvečenem našemu največjemu pesniku Francetu Prešernu, so se nam pridružili učenci in učitelji Glasbene šole Rogaška Slatina, ki v mesecu kulture potujejo z glasbenim avtobusom po Obsotelju in Kozjanskem ter želijo približati svojim vrstnikom glasbo in ples.

Po uvodni himni mladinskega zbora je sledil program, ki je povezoval Prešernovo balado Povodni mož z nastopi mladih glasbenikov in njihovih mentorjev, ki so nam pričarali ples, na katerem je Urška spoznala prelepega mladeniča, ki se je izkazal za povodnega moža, in s katerim izgine v Ljubljanici.

Na koncu prireditve, ki so jo povezovali člani dramskega krožka, sta zbranim spregovorila gospa Tatjana Šolman, ravnateljica Glasbene šole Rogaška Slatina, in naš ravnatelj, gospod Bogomir Marčinković.

Svoj kulturni pridih prireditvi je dodala tudi Ema Kunej iz 9. razreda s Prešernovimi portreti, ki so krasili prostor.