“Za belo ograjo zazeleno je
tiho pomladno drevo,
in srce moje vzdrhtelo je,
o, kako je bilo lepo.”

Srečko Kosovel

Vsako leto se veselimo prebujenja narave, novega življenja in daljših dni. Pomlad nam predstavlja novo upanje, več sonca in pozitivne energije.
Na šoli vsako leto pripravimo prireditev Pozdrav pomladi, kjer nam naši učenci, od najmlajših do najstnikov, pričarajo prijetno popoldne, polno pozitivnih misli, iskrenih nasmehov in srčnih trenutkov. Tako so se s plesom, petjem, igro in deklamacijami predstavili naši nastopajoči in do zadnjega kotička  napolnili večnamenski prostor v šoli. V publiki je bilo moč videti mamice, očete, babice, dedke, tudi predšolske otroke, ki so radovedno pričakovali nastop svojih najbližjih.
Res je lepo, ko si vsi znamo med sabo pomagati, združiti moči, ideje, da nastane tako prijetna prireditev.
Čeprav smo klicali pomlad, ki že vztrajno trka na naša vrata, smo vsi v poznih popoldanskih urah kljub dežju odšli domov nasmejani in polni upanja, da na mladih svet stoji.