Dne, 12. 3. 2019, so našo šolo obiskali tisti učenci OŠ Podčetrtek, ki trenirajo košarko v KK Podčetrtek in nastopajo v državni ligi košarke do 11 let. Organizirali smo prijateljsko tekmo med OŠ Bistrica ob Sotli in OŠ Podčetrek. Za našo šolo so nastopali učenci, ki so v 4., 5. in 6. razredu in obiskujejo krožek košarke. V prijetnem druženju z vrstniki iz Podčetrtka nismo šteli rezultata, odigrali pa smo štiri četrtine po 10 min. Prijateljske tekme so prava popestritev naših šolskih košarkarskih druženj, zato bomo do konca šolskega leta zagotovo obisk vrnili na OŠ Podčetrtek.
Tekme so se udeležili:
Klara Vračun, 6. r.
Klara Gabron, 6. r.
Mia Juričan, 6. r.
Lucija Javeršek, 6. r.
Oto Lupšina, 6. r.
Nik Jazbec, 6. r.
Maj Kotnik, 5. r.
Andraž Podlesnik, 5. r.
Amadej Pavlin, 5. r.
David Černelič, 4. r.
Nejc Lupšina, 4. r.
Krožek košarke je eden izmed številnih aktivnosti projekta Popestrimo šolo, ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklad.

Jaka Šket, mag. prof. šp. vzg., Multiplikator POŠ