“Izzivi so mi bili super, ker sem zjutraj lahko šel v knjižnico in ker so bili izzivi zabavni in smešni.”

(Anže Klakočer, 1. r.)

Tudi v šolski knjižnici smo mesec december igrivo popestrili. Učence, ki so si prišli izposoditi knjige, je v začetku meseca decembra pričakal prav poseben načrt. Obljubljal jim je, da lahko z iskanjem in reševanjem knjižnih izzivov osvojijo nagrado. Vsak teden so jih v šolski knjižnici čakali novi izzivi. Učenci so na primer morali poiskati, prebrati in ilustrirati eno božično pravljico, narisati Muco Copatarico ali pa postaviti knjižne junake v pravo zgodbo. Nekaj izzivov je bilo povezanih tudi s šegami in navadami božičnih praznikov. Tako so morali ugotoviti, kaj je to tepežkanje, kdaj in kako se izvaja. Zato se nikar ne čudite, če vas 28. grudna otroci prebudijo s šibo in verzi.

Mrzlično čakanje in reševanje vedno novih izzivov se je kmalu razširilo na sošolce. Tudi učence predmetne stopnje je premagala radovednost, da so se pozanimali, kaj se dogaja. Tisti, ki so rešili najmanj deset izzivov (teh učencev je bilo kar enainštirideset) so se razveselili prav posebnega darila, ki jih je pričakalo pod knjižnično smrečico. Jutranji vrvež v šolski knjižnici je razveselil tudi učitelje, ki so učencem ob kakšnem težjem izzivu z veseljem priskočili na pomoč.