V ponedeljek, 18. 2. 2019, smo na OŠ Bistrica ob Sotli imeli aktivne počitnice. Skupaj z Društvom prijateljev mladine Bistrica ob Sotli smo organizirali pohod na Sv. Gore. Ob 10.00 smo se zbrali pred šolo in se odpravili na Sv. Gore. Pohod smo opravili po romarski pešpoti skozi gozd, kjer so učenci že lahko opazovali in nabirali prve letošnje zvončke in trobentice. Na vrhu Sv. Gor nas je čakal lep razgled v sončnem vremenu, topel čaj, keksi in domači rogljički. Po odmoru smo se peš vrnili nazaj in se k šoli vrnili okoli 12.00. Pohoda se je udeležilo skupno 30 ljudi in se tako na prijeten način družili in nabirali kondicijo. Zahvala gre Društvu prijateljev mladine Bistrica ob Sotli, ki so nam pomagali s promocijo dogodka in vsem staršem, ki so se pohoda udeležili in pomagali pri nadzoru.
Aktivne počitnice je ena od številnih aktivnosti, ki jih izvajamo v projektu Popestrimo šolo, ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.
Jaka Šket, mag. prof. šp. vzg., Multiplikator POŠ