Šolska knjižnica OŠ Bistrica ob Sotli se je v petek, 21. aprila 2017 pridružila mednarodnemu dogodku Noč knjige, ki po svetu poteka že vrsto let, v Sloveniji pa je bil prvič izpeljan leta 2014. Od takrat naprej tudi pri nas z branjem dolgo v noč ter s številnimi drugimi kulturnimi dogodki obeležujemo 23. april, svetovni dan knjige.

Na naši šoli smo se odločili, da na Noč knjige povabimo učence 1., 2. in 3. razreda in jih tako poskušamo še bolj navdušiti nad branjem. Povabilu se je odzvalo preko 20 učencev, ki so v   popoldansko-večernem druženju najprej brali s kužkoma Sergiom ter Išo ter terapevtko Ireno Koren iz društva za terapijo s pomočjo živali Ambasadorji nasmeha. Sprva zadržani učenci so se kmalu opogumili in kužku prebrali vsak vsaj nekaj vrstic iz knjige L. Suhodolčana Piko dinozaver. Svojo ustvarjalnost so lahko izrazili pri izdelavi knjižne kazalke, še najbolj pa so se veselili druženja s književnim junakom Obutim mačkom v istoimenskem animiranem filmu.

Popoldne se je prevesilo v noč, mi pa smo se poslovili in si obljubili, da se kmalu spet vidimo v knjižnici.