Odprtje likovne razstave “Naši likovni utrinki”, ki jo podpisujejo vsi naši učenci, je minilo v sproščenem vzdušju v osrčju Kozjanskega parka.

Na Gradu Podsreda smo bili priča praznovanju ustvarjalnosti, ki je potekalo ob ritmih naše plesne skupine pod vodstvom Andreje Klakočer, ubranem igranju mladih talentov iz glasbene šole Rogaška Slatina na klavirju, kitari in harmoniki ter radoživih glasovih našega otroškega pevskega zbora. Slišali smo tudi preplet misli naših mlajših učencev, pristne misli o likovnem ustvarjanju. Nastope sta povezovala Julija Černelč in Filip Božičnik.

Predstavnica Kozjanskega parka nam je izrekla dobrodošlico. Prisluhnili smo raznolikim sodelovalnim dejavnostim, ki jih šolam biosfernega območja ponuja Kozjanski park. Za vse to smo jim hvaležni.

Razstava “Naši likovni utrinki”, ki jo je postavil naš učitelj Franc Grobelšek, profesor likovne umetnosti, nas je osupnila s pristnostjo in raznolikostjo. V besedah, ki nam jih je namenil, smo izvedeli, kako je postavitev razstave potekala, kaj so bila načela postavitve in kdo vse je sodeloval. Zahvalil se je tudi mentoricam, učiteljicam razrednega pouka, Simoni Krištofić in Barbari Verbančič, Brigiti Ceraj, Ksenji Belina, Vanji Kolar Ivačič in Andreji Klakočer za naše poučevanje, vodenje in usmerjanje učencev pri likovnem ustvarjanju.

Skupaj smo doprinesli, da je vsaka poteza risala, vsaka oblika in barva na teh platnih rezultat ubrane izraznosti naših učencev, izraz njihove domišljije, njihovega čutenja.

Hvaležni smo, da smo lahko v tako čudovitem okolju kot je Grad Podsreda, predstavili likovni utrinek prav vsakega učenca naše šole. Verjamemo, da je vsak obiskovalec našel nekaj, kar ga je navdušilo.

Zahvaljujemo se vsem, ki ste prispevali k temu, da je bilo to resnično poseben večer, poln umetnosti, veselja in navdiha. Hvala našim ustvarjalnim učencem, njihovim mentorjem, nastopajočim, njihovim staršem in sorodnikom in seveda vam, dragi obiskovalci, za vašo podporo in prisotnost.

Če razstave še niste obiskali, vas vabimo, da si jo ogledate in doživite izvirnost in raznolikost naših otroških “likovnih utrinkov” v dnevih, ki sledijo.

UMETNOST

Umetnost ni lahka reč,

ko jo ustvarjaš, moraš biti pri stvari.

Umetnost je kot zaklad na koncu mavrice,

ko ti uspe.

Lahko rišeš, slikaš, fotografiraš, plešeš in še kaj!

V naši osnovni šoli umetnikov kar ne zmanjka.

Imamo od glasbenikov do slikarjev,

od plesalcev do igralcev

in od pesnikov do pisateljev.

Zato tukaj lepa razstava nastala je!

Med ustvarjanjem sta ti in umetnost sama

in važno samo, da uživaš, je!

Živa Vračun, 5. razred

UMETNOST

Umetnost skozi čas

pridobila je na glas.

Včasih za pomembne le gospode,

danes še za rome in tečnobe,

za vse, ki rabijo sprostitev,

ali kot svečana prireditev.

Umetnost res je fina stvar,

Sploh za tiste, ki si ne iščejo utvar.

Saj kot slikar slaven, kar verjemite,

se na raznih razstavah kaj hitro izgubite.

A umetnost nikakor ni le to,

je zabava in užitek z veliko merico.

In zatorej, nič ne čakaj,

prični z umetnostjo takoj.

Saj za umetnostjo je vedno bil

in vedno bo vprašaj,

dokler nekdo ne razkrije,