V torek, 11. 10. 2022, smo tretješolci obiskali sošolko Zalo Vračun. Najprej smo se ustavili v Davjeku, kjer smo si ogledali kraški izvir. Peš smo nadaljevali do kmetije Vračun. Med potjo smo si ogledali obdelovalne površine in nekaj poljskih pridelkov. Na kmetiji sta nas sprejela Zalina babica in dedek, kasneje pa še njena mamica in ati. Pokazali so nam ljubke domače živali. V zajčniku smo videli zajce, v ogradi race in kokoši, v svinjaku pujse in nekaj piščancev. Iz hleva smo pospremili malo teličko na pašo, kjer so se pasle krave. Po ogledu vseh živali, smo ličkali koruzo. Ko je bila zličkana, smo jo zvezali in obesili na lestev, kjer se bo posušila. Na koncu je ostalo še malo časa za igranje in sladkanje z okusnimi kifeljčki. Dan je prehitro minil, saj nam je bilo na kmetiji pri Zali zelo lepo.

Tretješolci z razredničarko Ksenjo Belina