Na naši šoli smo se v okviru interesne dejavnosti Računalništvo prijavili na projekt Micro:bit na šoli, ki spodbuja sodobne pristope digitalnih veščin in bili skupaj s 14 šolami izbrani na razpisu. Prejeli smo mikrokrmilnike BBC Micro:bit, majhne računalnike, ki omogočajo brezmejne možnosti ustvarjalnega učenja in poučevanja, od razvoja robotov, programiranja zabavnih matematičnih iger do sestavljanja glasbenih inštrumentov. Vsak BBC Micro:bit je opremljen s procesorjem, 25 lučkami LED, z dvema gumboma, s 25 priključnimi nožicami, tipali za svetlobo, temperaturo in premikanje, podporo za brezžično komunikacijo ter z vmesnikom USB. Mi smo se odločili, da naredimo namizno igro, kjer je micro:bit namesto kocke. Pri interesni dejavnosti so microbite programirali, v okviru podaljšanega bivanja pa so učenci iz dostopnih materialov (karton, barvni listi, hama perlice, flumastri) izdelali dve namizni igri. V sredo, 15.5.2019, so trije učenci 5. razreda (Rok Babič, Amadej Pavlin in Urban Lojen) na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport  uspešno predstavili igro ostalim sodelujočim šolam in organizatorjem (MIZŠ, Code Week, CŠOD in Microsoft Slovenija).

Nataša Kermc, prof.

Andreja Klakočer, prof.