Za nami je na matematično-logičnem področju izjemno aktiva jesen. Učenci so se udeležili štirih šolskih ter treh državnih tekmovanj.

Šolska tekmovanja smo pričeli z logiko. Najuspešnejši učenci, ki so na šolskem tekmovanju dosegli bronasta priznanja, so:

Vesna Marucelj Černelč, 4. razred
Mia Juričan, 5. razred
Maja Čerkuč, 6. razred
Teja Čerkuč, 7. razred
Niko Mlinarič, 9. razred
Na državnem tekmovanju je sedmošolka Teja Čerkuč dosegla izjemen uspeh, saj je bila v svoji kategoriji 7. najboljša v državi ter osvojila zlato priznanje iz znanja logike. Podelitev zlatega priznanja bo potekala junija 2018 na slavnostni podelitvi v Ljubljani.
Nadaljevali smo s tekmovanjem iz razvedrilne matematike, ki je kombinacija algoritmičnega mišljenja, logičnega sklepanja, računskih spretnosti in prostorske predstavljivosti.
Vid Černelč, 4. razred,
Maja Čerkuč, 6. razred,
Teja Čerkuč, 7. razred,
Alen Labohar, 7. razred,
Maša Juričan, 8. razred,
Niko Mlinarič, 9. razred.
Na državnem tekmovanju je Teja Čerkuč iz 7. razreda dosegla srebrno priznanje.

Sledilo je tekmovanje iz prostorske predstavljivosti Matemček. Najuspešnejši učenci, ki so dosegli srebrno šolsko priznanje, so:
Jani Božičnik, Neja Klakočar, Anže Trbovc Kmetič, Ana Rogina, Jošt Pregrad in Oskar Strand iz 1. razreda,
Julija Černelč, Eva Černelč in Borja Marucelj Černelč iz 2. razreda,
Kaja Rogina, 3. razred,
Vid Černelč, 4. razred,
Maja Čerkuč, 6. razred.
Pretekli vikend so se prvouvrščeni iz vsake tekmovalne skupine uvrstili na državno tekmovanje, ki je potekalo na OŠ Dobje. Na uradne rezultate še čakamo.

V mesecu novembru pa je potekalo tudi šolsko tekmovanje iz računalniškega mišljenja Bober, kjer se tekmovalne naloge navezujejo na algoritmično razmišljanje, logično sklepanje in razvoj spretnosti za reševanje problemov. Na uradne rezultate tekmovanja še čakamo – znani bodo v začetku meseca decembra.

Vabljeni, da se preizkusite v reševanju nalog. Več o tem na spodaj navedenih spletnih povezavah.

Nataša Kermc, vodja šolskih tekmovanj na področju logike in računalništva