Dne 12. 10. 2018 smo na OŠ Bistrica ob Sotli v sklopu projekta Popestrimo šolo organizirali popoldansko jesensko kolesarjenje po občini Bistrica ob Sotli. Kolesarjenja se je udeležilo 13 učencev: Marko Božičnik iz 8. r., Eva Zorenč, Maja Čerkuč, Jan Kunst in Žiga Dobrina iz 7. r., Oto Lupšina, Klara Gabron, Nik Jazbec, Mia Juričan, Klara Vračun, Gašper Hostnik, Jan Narat in Gaja Tominšek iz 6. r. Dobili smo se ob 16.00 pred šolo in se s kolesi odpravili proti stranski cesti skozi Zagaj. Pot smo nadaljevali po glavni cesti in zavili na stransko cesto skozi Hrastje ob Bistrici. Čakal nas je majhen vzpon in spust proti tovarni Gorenje. Tam smo naredili postanek in se okrepčali z malico in pijačo. Vožnjo smo nadaljevali po novo asfaltirani glavni cesti skozi Srebrnik in naredili spust proti Dekmanci. Nato smo zavili na lokalno cesto proti Plesu in tako naredili krog okoli hriba, kjer je cerkev Sv. Križa. Pot smo nato nadaljevali po glavni cesti skozi Polje pri Bistrici in se vrnili v Bistrico ob Sotli. Skupno smo naredili približno 13 km in prekolesarili skoraj vsa naselja v občini Bistrica ob Sotli.
Čestitke vsem učencem, ki so na petkovo popoldne nabirali vzdržljivost (kondicijo), se družili s sošolci in tako preživeli čudovit kolesarski izlet!

Organizator in spremljevalec kolesarskega izleta:

Jaka Šket, mag. prof. šp. vzg., multiplikator POŠ