Prejšnji teden smo v 2. in 3. razredu obeležili Evropski dan jezikov, ki ga praznujemo 26. septembra. Ta dan nas spomni, da so jeziki za nas pomembni in vsako leto znova se vračamo k spoznanju, da bi se brez jezikov težko izražali, težje razumeli drug drugega ter da nam jeziki omogočajo marsikaj, kar se nam včasih na prvi pogled zdi samoumevno. Otroci to že zelo dobro razumejo in se vedno znova razveselijo raziskovanja jezikov, ki jih vsi ne govorimo. Tako si širijo obzorja in iščejo nove izzive.

Letos smo z učenci drugega razreda spoznavali, kako v različnih jezikih pozdraviti, prav zabavno pa je bilo, ko smo si za eno uro spremenili svoja imena. V tretjem razredu smo s pomočjo šolskih tablic urili svoje spretnosti uporabe slovarja ter tako sami našli tuje izraze za besedo ljubezen.

Učiteljica angleščine v 1. triletju: Nika Drimel

Foto: Nika Drimel