Že nekaj let so zimski športni dnevi na OŠ Bistrica ob Sotli rezervirani za drsanje, ki ga organiziramo za učence vseh razredov (razen 6.) na drsališču v Podčetrtku. Učenci 7., 8. in 9. razreda so se drsali v petek 20. 12. 2019. V ponedeljek, 23. 12. 2019, so imeli športni dan učenci 4. in 5. razreda, naslednji dan pa še učenci 1., 2. in 3. razreda.
V okviru projekta Popestrimo šolo smo skupaj z Društvom prijateljev mladine Bistrice ob Sotli organizirali še eno drsanje. V petek, 27. 12. 2019, smo se drsali med božično-novoletnimi počitnicami. Drsanja se je udeležilo 7 učencev naše šole in 2 otroka, ki obiskujeta Vrtec Pikapolonica Bistrica ob Sotli. Slike so prav tako iz tega dogodka.
Največja zahvala gre turističnemu društvu Podčetrtek, ki nam vsako leto omogoči brezplačno drsanje.
Jaka Šket, multiplikator POŠ