Ali ste vedeli, da možgani delujejo bolj kompleksno pri pisanju z roko kot pri tipkanju na tipkovnico? Ter, da se informacija, ki jo napišemo z roko, v spominu ohrani dalj časa?

Teden med 22. in 26. januarjem je mednarodni teden pisanja z roko. V Sloveniji ga organizira in o njem ozavešča  Društvo Radi pišemo z roko. Pisanje je še kako pomembno za otroke in mlade, a zanemariti ga ne smemo nikdar, saj je to miselna aktivnost, ki nam pomaga pri urjenju in krepitvi spomina.

V preteklem tednu so učenci še malenkost več pisali z roko. Naši petošolci so izdelali razglednice, ki so jih poslali učencem drugih slovenskih šol.

Tudi v skupini podaljšanega bivanja (OPB I) smo v petek, 26. 1. 2024, obeležili teden pisanja z roko. Učenci 1. in 2. razreda so si najprej izbrali poljubne slikanice in jih prebrali. Nato so učenci iz slikanic izbrali besede, povedi ali dele besedil, ki so jih najbolj pritegnili in vzbudili njihovo zanimanje ter te zapisali v svojo nastajajočo knjigo.