»Branje je za duha to, kar je telovadba za telo.«

Richard Steele

S pričetkom novega šolskega leta se pričenja tudi nov krog bralne značke, ki se v Sloveniji neprekinjeno odvija že dvainšestdeset let. Vsako leto se 17. septembra,  na dan rojstva in smrti mladinskega pisatelja Franceta Bevka, tradicionalno začenja bralno leto in takrat prag šolske knjižnice prvič prestopijo učenci prvih razredov.

V ponedeljek, 19. septembra, so  po vsej Sloveniji potekale podelitve slikanice Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib Ide Mlakar Črnič, ki jo je ilustrirala Kristina Krhin. Kar 25.000 slikanic so podarili. Tudi prvošolci naše osnovne šole so ta dan obiskali šolsko knjižnico in jo ob pravljici spoznavali. Poleg slikanice so prejeli tudi člansko izkaznico in si z navdušenjem izposodili knjige.
Po obisku so ob pogovoru z učiteljico izražali tudi svoje vtise:

“Ko smo obiskali knjižnico, mi je bilo najbolj všeč, da smo se pogovarjali o naših najljubših književnih likih in smo jih potem tudi narisali na svoje izkaznice.”

Marcel, 1. razred

“Ob obisku knjižnice mi je bilo najbolj všeč to, da smo lahko okrasili svoje izkaznice in si izposodili knjige.”

Toni, 1. razred

“Zelo mi je bilo všeč to, da smo risali in se pogovarjali o knjigah.”

Mark V., 1. razred

Naj jih veselje ob knjigah in zgodbah spremlja skozi vse življenje.