V četrtek, 6. 10. 2022, smo učenci 9. razreda odšli v Podčetrtek. Tam so se nam predstavili okoliški obrtniki in podjetja. Bilo je več šol, vendar zaradi dobre organizacije dogodka ni bilo gneče. Na nekaterih stojnicah smo učenci lahko sami nekaj izdelali in se za kratek čas postavili na morebitno bodoče delovno mesto. To je bil super. Razstavljavci so z veseljem odgovarjali na naša vprašanja in se trudili, da bi nam čim bolj približali svoj poklic in podjetje. Ni mi bilo všeč, da smo imeli časovne omejitve. Za nekatere stvari bi raje porabili več časa, za druge manj. Ampak zaradi tega je bil dogodek bolj organiziran zato me to ni toliko motilo. Poskrbeli so, da so se predstavili poklici, ki so za vsakogar. V vsak poklic so vključeni tako moški kot ženske. Zaradi tega je bilo zanimanje toliko večje. Pohvala organizatorjem in razstavljavcem, saj so nam izjemno dobro predstavili poklice in poskrbeli za popoln dan.

Larisa Hubej, 9. r.

V četrtek, dne 6. 10. 2022, smo se učenci 9. razreda odpravili v Podčetrtek, kjer smo imeli predstavitev poklicev. V Podčetrtek so prišli tudi učenci z drugih šol. Vsaka šola je imela 18 postaj. Mi smo začeli z 18. postajo (Pišek – Vitli Krpan). In povrsti končali s 17. postajo (IC Prah). Vsako podjetje sam je predstavilo razne poklice in štipendije, ki jih ponuja. Najbolj sta me zanimala dva poklica: delo frizerke in kozmetičarke, saj je to lepo delo, kjer osrečuješ ljudi. Najmanj pa me je zanimalo podjetje GIC gradnje, saj je to delo za fante. Pri vsaki postaji smo imeli 10 minut. Naš dan se je končal s 17. postajo. Tam smo imeli možnost, da vozimo avto. Ob 13.00 uri smo se z avtobusom odpravili nazaj v šolo. Ta dan sem spoznala veliko različnih poklicev in se naučila veliko novega.

Anja Ulčnik, 9. r.