V sklopu projekta Popestrimo šolo bomo v naslednjih mesecih spoznali tri igre (športe) z loparji. V mesecih marec in april bomo spoznavali badminton (5 ur), v mesecih april in maj namizni tenis (5 ur) in v mesecih maj in junij tenis (5 ur).

Prvi dve uri našega druženja so učenci spoznavali šport badminon in udarce, ki se uporabljajo pri tem športu (forhend in bekend kratka žoga, forhend clear dolga žoga). V naslednjih treh urah bomo dodatno utrdili forhend clear dolga žoga in spoznali še forhend in bekend servis. Nato bomo vse udarce skušali povezati v igro badmintona preko mreže.

Dobivamo se ob sredah 7. šolsko uro (13.25-14.10) v šolski telovadnici. Vso opremo, ki se potrebuje za učenje teh treh iger je zagotovila šola.. Zaenkrat imamo vključenih 9 učencev.

Spoznavanje različnih športnih dejavnosti (igre z loparji) je ena od številnih aktivnosti projekta Popestrimo šolo, ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklad.

Jaka Šket, mag. prof. šp. vzg., Multiplikator POŠ