PRIZNANJE NA OTROŠKEM LIKOVNEM BIENALU

Na Osnovni šoli Božidarja Jakca v Ljubljani so 14. novembra 2017 zaključili že tradicionalni 3. mednarodni otroški likovni bienale Osnovne šole Božidarja Jakca. Gre za tradicionalno prireditev, ki je posvečena spominu na velikega slovenskega grafika in slikarja.

Na natečaj se je odzvalo kar 35 osnovnih šol iz Slovenije in 26 osnovnih in umetniških šol iz tujine. Natečaj je potekal v treh kategorijah, najboljši trije izdelki vsake kategorije so dobili nagrado, dva izdelka v vsaki kategoriji pa priznanje.

Izbor nagrajenih risb je opravila strokovna komisija v sestavi dr. Uršule Podobnik, doc. mag. Anje Jerčič Jakob in Anamarije Stibilj Šajn, likovne kritičarke.

Ponosni smo, da imamo tudi na naši šoli nadarjeno umetnico, saj je naša učenka Kaja Rogina v kategoriji 1. triletja prejela 1. nagrado za risbo z naslovom Begunci so bili pred našimi vrati.

Mentorica Brigita Toplišek

eduroam_logo_si-180x61