V sredo, 12. 6. 2019, je učence devetega razreda obiskal zdravnik g. prim. Franc Božiček dr. med. Prvo in drugo šolsko uro smo obnovili temeljni postopek oživljanja za odrasle osebe z uporabo šolskega defibrilatorja. Prav tako smo obnovili kako odraslo osebo postaviti v bočni položaj za nezavestnega in spoznali kakšno je oživljanje pri otroku do 10 let in pri dojenčku. Učenci so praktično prikazali kako zgleda oživljanje s šolskim defibrilatorjem v parih v dveh skupinah (ena je delala z g. zdravnikom in ena z učiteljem Jako Šketom).
Učenje temeljnega postopka oživljanja je eden izmed številnih aktivnosti projekta Popestrimo šolo, ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.
Jaka Šket, mag. prof. šp. vzg.
Multiplikator POŠ