V ponedeljek, 2. septembra, so učenci OŠ Bistrica ob Sotli polni novih moči in energije zakorakali v novo šolsko leto. Učenci od 2. do 9. razreda so se ob 8. uri zbrali pred šolo, kjer jih je nagovoril ravnatelj, Bogomir Marčinković in jim skupaj z učitelji zaželel uspešno šolsko leto. Skupaj z razredniki so se odpravili novim izzivom naproti.

Ob 10. uri je šolski prag prestopilo 7 prvošolčkov, ki so se v spremstvu staršev udeležili slovesnega sprejema. Polni pričakovanj so se srečali z razredničarko, Brigito Toplišek in si ogledali učilnico. Pozdravil jih je tudi gospod ravnatelj, ki jim je zaželel prijetno počutje v šoli. Nato so se podali na podstrešje stare šole, kjer jih je presenetil čarodej Mac in jih navdušil s posebnimi čarovniškimi triki. Prvošolce je obiskal tudi policist, kateri jim je podal navodila za varno pot v šolo in domov. Za konec je sledilo veliko presenečenje, saj so se vsi udeleženi posladkali z veliko torto.

Prvošolcem želimo lahek prehod iz igrivega otroštva v svet učenosti.

Laura Čater