V počastitev mednarodnega dne biotske raznovrstnosti in evropskega dne parkov so 23. maja 2018 v Kozjanskem parku pripravili predstavitev raziskovalnih nalog osnovnošolcev, ki so s pomočjo mentorjev raziskovali biotsko raznovrstnost svoje okolice. Devetošolke OŠ Bistrica ob Sotli so se odločile, da raziščejo pajke v okolici in se spopadejo s svojim odporom do pajkov. V okviru raziskovalne naloge so pajke najprej teoretično predstavile, nato pa poiskale nekaj vrst pajkov, ki prebivajo v okolici. Našle so križevce, volkce, tresača, podskalnika, zelenega in cvetnega pajka ter skakača. Poleg tega so pripravile anketni vprašalnik, da bi izvedele, kakšno je splošno mnenje in znanje o pajkih. Ugotovile so, da se ljudje pajkov ne bojijo, da jih večinoma tudi ne ubijajo, da pa je znanje o pajkih, njihovih koristih in različnih vrstah v okolici precej slabo. S svojim raziskovanjem so želele to vsaj malo spremeniti.

(Skupno 1.043 obiskov, današnjih obiskov 1)