V petek, 6. novembra 2015, je kar 4532 slovenskih osnovnošolcev tekmovalo na šolskem tekmovanju iz prostorske predstavljivosti Matemček. Tudi na naši šoli se je s prostorskimi izzivi spopadlo kar 38 učencev od 1. do 9. razreda.
Z odličnimi rezultati se je 11 učencev uspelo uvrstiti na državno tekmovanje, ki je bilo v soboto, 21. novembra, na OŠ Dobje. Naši mladi logiki so spretno reševali zastavljene probleme ter ponovno dosegli zavidljive rezultate.
Tako so srebrno državno priznanje dosegli Sara Pečnik, Leon Čepin, Katarina Zobec, Niko Mlinarič, Miha Juričan, Alen Labohar, Maja Čerkuč, Tjaš Klakočar in Vesna M arucelj Černelč.
» Zlata Matemčka« pa sta postala Kaja Rogina in Vid Černelč, ki sta z vsemi možnimi točkami osvojila zlato priznanje.

Mentorica Brigita Toplišek