Učenci in učitelji OŠ Bistrica ob Sotli smo takoj po zimskih počitnicah napolnili svoje kovčke in se odpravili na delovni obisk v Varaždin, kjer smo se srečali s projektnimi partnerji iz I. OŠ Varaždin in španske šole CEIP Bernardino Perez. S hrvaško in špansko šolo namreč sodelujemo v Erasmus+ KA2 projektu Z igrifikacijo do boljših rezultatov – nauči me igrati. Namen našega srečanja je bil predstavitev izobraževalne družabne igre, ki so jo pripravili hrvaški partnerji. Naš skupni projekt je usmerjen v razvoj novih metod poučevanja, ki temeljijo na igrifikaciji, pri čemer je cilj projekta izdelava izobraževalnih družabnih iger s področja zgodovine, geografije in kulture.

V Varaždinu smo preživeli zanimiv in pester teden, v katerem smo spoznali marsikaj novega. V čarovniški družbi in soju nočnih svetilk smo si ogledali stari del mesta, v sobi pobega smo kuhali čarobni napoj, s katerim smo reševali mesto pred zmajevim ognjem, v delavnicah smo izdelovali spominke in pekli znamenite varaždinske klipiče, se odpravili na ogled hrvaške prestolnice in še bi lahko naštevali. Vse doživeto nam je prišlo še kako prav, ko so hrvaški partnerji predstavili svojo izobraževalno družabno igro Angeli in zmaj (Angels and the Dragon), ki temelji na poznavanju hrvaške zgodovine in geografije. Napeti smo morali moči in stakniti glave, da smo uspešno rešili vse naloge.

Teden je kar prehitro minil in nihče se ni želel posloviti, saj so se med nami stkala prijateljstva, ki bodo zagotovo trajala še dolgo. Na srečo se vidimo že aprila, ko na OŠ Bistrica ob Sotli gostimo prijatelje iz Hrvaške in Španije.

In kaj o sodelovanju v projektu pravijo učenci?

“Bilo je zanimivo, veliko sem se naučila in spoznala nove prijatelje. Družine, ki so nas sprejele, so bile prijazne in skupaj smo veliko doživeli. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo šli v Escape Room. Tega tedna ne bom nikoli pozabila.“ Maja Čerkuč

“V Varaždinu je bilo zelo zabavno, zanimivo, super in fantastično. Najbolj mi je bilo všeč v Escape Roomu, kjer smo morali poiskati razne številčne in besedne kode, da smo lahko odklenili ključavnice in pripravili čarobni napoj, s katerim smo rešili Varaždin. Tega ne bom nikoli pozabila.” Živa Fendre

“Bilo je res zabavno. Zelo smo se navezali na ostale učence v projektu. Hvaležna sem, da sem del tega projekta, in komaj že čakam, da se znova vidimo.”

Liza Rainer