17. septembra je dan zlatih knjig in uradni začetek branja za bralno značko. Na ta dan se spominjamo pisatelja Franceta Bevka, ki se je 17. septembra rodil in tudi umrl. Ob tej priložnosti smo s kratko prireditvijo povabili naše mlade bralke in bralce k branju za bralno značko. Da bo začetek lažji, bo od 17. do 27. septembra 2019 vsako jutro v šolski knjižnici potekal Bralni maraton. Z njim se bomo pridružili nacionalnemu mesecu skupnega branja ter na ta način odprli 59. bralno sezono.

Današnji dan je bil poseben tudi za naše prvošolce, saj so prvič obiskali šolsko knjižnico ter s tem tudi uradno postali njeni člani. Izvedeli so, kako poteka izposoja knjig, kakšna so pravila vedenja v knjižnici, prisluhnili so zgodbi Mala muca v knjižnici ter prejeli članske izkaznice. Na koncu jih je čakalo še presenečenje – Društvo Bralna značka Slovenije jih je v sodelovanju s podjetjem Hofer ter Javno agencijo za knjige RS obdarilo s slikanico Svetlane Makarovič in Tomaža Lavriča z naslovom Škrat Kuzma dobi nagrado.

Katja Kobe, prof.